Jaké výhody mají LED žárovky?

Tři visící žárovky vedle sebe

LED žárovky jsou v současné době nejúspornějším a nejekologičtějším zdrojem světla. Vyrábí se v nejrůznějších provedeních a přináší plno výhod. LED žárovkami nahradíte bez problému klasické, úsporné i halogenové žárovky. Přečtěte si 5 nejčastěji zmiňovaných výhod LED žárovek.  

1) Nízká spotřeba

Při používání LED žárovek namísto jiných druhů žárovek ušetříte ročně spoustu peněz. Zatímco klasické wolframové žárovky přemění asi jen 8 % energie na světlo a zbytek energie na teplo, LED žárovky přemění téměř veškerou energii na světlo.  V domácnostech se nejčastěji používala klasická žárovka o příkonu 60 wattů. Této žárovce odpovídá LED žárovka o příkonu pouze asi 10 wattů. Jinými slovy, LED žárovka je v tomto případě asi 6× úspornější.

 

 

2) Dlouhá životnost

Další výhodu LED žárovek představuje její dlouhá životnost. Klasická žárovka dosahuje zpravidla životnosti kolem 1000 hod. svícení, zatímco LED žárovka vám průměrně vydrží 25 000 hod. To znamená, že novou LED žárovku nemusíte kupovat tak často jako klasickou žárovku.

 

3) Ihned svítí

Po rozsvícení LED žárovky svítí žárovka ihned na plný výkon, nesetkáte se zde s postupným náběhem jako je tomu u úsporných žárovek. Není zde potřeba jejich zahřátí než se naplno rozsvítí a tak je zapnutí i vypnutí LED žárovky okamžité.

 

4) Časté zapínání neškodí

LED žárovky nejsou náchylné na časté vypínání a zapínání jako je tomu u úsporných žárovek. Častým vypínáním/zapínáním může totiž dojít u zářivky k přepálení vlákna a žárovka se poškodí. LED žárovky můžete tedy bez obav instalovat i do místností, ve kterých často zapínáte a vypínáte světlo.

 

 

5) Šetrné k životnímu prostředí

LED žárovky jsou mnohem šetrnější k životnímu prostředí než ostatní druhy žárovek. Neobsahují žádné toxické látky jako je např. rtuť, kterou obsahují úsporné žárovky. Z tohoto důvodu jsou LED žárovky často označované jako nejšetrnější zdroj světla.

Zanechte komentář